HP Sıvı Teması laptop sıvı temasına maruz kaldığında dikkat edilmesi gereken en önemli husus bilgisayarın kapatılması ve çalıştırılmamasıdır. Adaptör ve batarya çıkarılmalıdır. Vakit kaybetmeden profesyonel HP servisine başvurulmasında fayda bulunmaktadır. Bazı durumlarda sıvı temasına rağmen laptoplar çalışmaya devam edebilmektedir.

HP Sıvı Teması sonrası neler yapabiliriz?

Örnek olarak bir canlandırma yapalım;
Ekran yani kapak açık bir şekilde kullanıyorsunuz ve bir bardak su döktünüz, tam yanından klavyenin üzerine tam bir su bardağı su boşaldı.

Hemen bir havlu üzerine ters çevirip klavye üzerine yatırıp beklemelisiniz. Yeni çıkan dizüstü bilgisayar klavyelerinde içeride kase gibi suyu hemen içeriye geçirmeyen bölümler bulunmaktadır.

Kapağı açık bir şekilde klavye üzerine ters çevirirseniz ve belirli bir süre beklerseniz bir ihtimal sıvı içeriye kaçmadan kurtarabilirsiniz.

Bir süre sonra laptopta çok farklı ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla ilk başta çalışmaya devam eden laptop bir süre sonra korozyon ve paslanma nedeniyle çalışamaz hale gelebilmektedir. Anakart ve bağlantıl yollarındaki devrelerde hasar oluşabilmekte ve bu da kalıcı sorunlara neden olabilmektedir.

HP laptopunuzda sıvı teması nedeniyle gerekli tamir ve onarım işlemleri için vakit kaybetmeden Mecidiyeköy’de bulunan HP servisimize başvurun. HP tamiri, bakım ve onarımında deneyimli personelimiz tarafından kaliteli bir servis hizmeti almak için hemen Hp Servis üzerinden ulaşınız.

HP Sıvı Teması

HP Sıvı Teması

Sıvı Teması Nelere Zarar Verebilir?

Sıvı teması sonrasında yukarıda verdiğimiz örnekten türetelim. Bu kez şekerli bir içecek olsun ki bu tarz içecekler daha fazla zarar vermektedir.

Bu kez klavye üzerine kola yada soğuk çay gibi bir sıvı döktünüz, içerisinde ki şekerden dolayı elektronik devreleri mahvedecek bir yapıdadır. Yine aynı şekilde anında ters çevirmeyi denemelisiniz ancak bu işlemden sonra yapış yapış olan devreler tiner ile temizlenmelidir.

Yüzeysel olarak klavye üzerini ve çevresini temizleyebilirsiniz ancak anında içeri kaçan şekerlı ve asitli sıvı kalıntılarını Hp Servis Merkezlerinde profesyonel kişiler tarafından elektronik parçaların sökülüp temizlenmesi gerekmektedir.

Eğer temizleme yapılmaz ise zaman içerisinde elektronik parçalarda oksitlenme oluşarak cihazların bozulmasına sebebiyet verecektir.