HP Bilgisayar Arızaları 10 yıllık servis deneyimimizle beraber servisimize en çok gelen arıza çeşitlerini sizler için kısaca ele aldık. Hemen başlayacak olursak. Bu arızaların bazıları çözümü olan arızalardır bazıları ise yedek parça desteği ile çözülmektedir. Karşılaştığınız bilgisayar arızaları için Şişli Mecidiyeköy’de bulunan hp teknik servisimize gelerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Ekran Arızaları

Ekran arızalarından kastımız ekran çatlama ve kırılmalarıdır. Özellikle laptop, notebook ve tabletlerde sık karşılaştığımız arıza türüdür. Arıza genel olarak ekran değişikliği sonucu çözülür. Bazı durumlarda kullanıcın isteğine göre çatlamış ekran tamir edilir. Teknik servis önerimiz yedek parça değişimidir.

Isınma Sorunları

Isınma sorunları fan arızalarından, güç dengesizliğinden veya bilgisayarın işlemcisinin fazla çalıştığı durumlarda görülür. Laptoplarda ve notebooklarda bileşenlerin birbirine daha yakın olması nedeniyle ısınma sorunu daha ciddi arızalara neden olabilir veya birden fazla bileşeni etkilemektedir. Isınma sorunları belirttiklerimizden farklı nedenlerden olabilmektedir. Tamiri uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilir.

Bilgisayar Açılmama Sorunları

Bilgisayarlar açılmıyorsa ve bağlantı noktalarından bir yanlışlık yoksa sorun çok yüksek ihtimalle anakarttan kaynaklanmaktadır. Bu ciddi bir arızadır anakartlar tüm bileşenlerin birbirleri ile ilişki kurmalarını sağlar ve bilgisayarın en temel parçasıdır. Sorun ciddiyse tamir sorunu tekrarlatabilir, değişim önerilir. Teknik ekibimiz size bu yönde doğru şekilde yönlendirecektir. Her sorun birbirine benzemeyebilir.

BIOS Ayarları ve Format

Format attırmak her servis gibi bize de çok gelen bir arıza çeşididir. Bir çok nedenden dolayı format atılabilir. Bu sayının çok fazla olması uzun vadede bilgisayarın daha hızlı eskimesine neden olur. Format atmak tek başına bir işlem değildir. Bağlantılı olarak veya format atıp bios ayarını yapamayan ya da yanlış yapan kullanıcılar da yine bize başvurmaktadır. Bu anlamda profesyonel servisimiz size her anlamda destek sağlamaktadır.

servisimizde en sık karşılaştığımız 3 sorunu sizlerle paylaştık bunların dışında da karşılaştığınız bütün sorunlar için donanımlı hp laptop servisimizi tercih edebilir uzman ekibimizin laptop arızalarını gidermesini sağlayabilirsiniz.